Vážení rodiče,

Rádi bychom Vás touto cestou informovali o činnosti Klubu rodičů, který na naší škole působí již od roku 2005.

Za tuto dobu se některé aktivity staly nedílnou součástí dění ve škole. Jde o velmi navštěvované akce, jako jsou Vánoční a Velikonoční tvořivé dílničky. Jsme také moc rádi součástí důležitých mezníků vašich dětí.  Vítání prvňáčků a Loučení se s deváťáky je slavnostní příležitost, při které Klub obdarovává a nakonec červnové Loučení se školním rokem je poslední akcí každého školního roku.

Jsou i další možnosti, jak škole a žákům dát něco navíc.

Klub finančně podporuje řadu akcí organizovaných vedením školy. Jsou to například kurzy první pomoci,  kulturní akce , výstavy a výlety.

Dále jsme finančně podporovali jazykové projekty – Edison a Erasmus +. V roce 2018 jsme se mimo pravidelné akce podíleli na obnově divadelní opony v aule školy. V roce 2019 byly pořízeny dresy pro naše malé sportovce a nové medicinbaly. V roce 2023 jsme oblékli sbor na vánoční vystoupení a doplnili knihovnu 1. stupně.

Chceme průběžně podporovat všechny ročníky školy. Může se jednat o drobnosti pro odměňování dětí při soutěžích, ke Dni dětí nebo na mimoškolních pobytech, případně jako odměnu žáků na konci školního roku.

Věříme, že i v letošním školním roce finanční prostředky získané z Vašich darů pomohou.

Z tohoto důvodu bychom Vás chtěli požádat o příspěvek ve výši 200 Kč za rodinu v termínu do 10. 3. 2024.

Platbu je možné předat v hotovosti třídnímu učiteli. U platby na klubový účet (277061076/0300), případně při využítí QR platby, prosím
udejte DAR + jméno žáka a jeho třídu.

QR Platba

S přáním brzkého setkání se s Vámi loučí a děkuje Váš Klub rodičů.

Členové Klubu jsou jako štafetoví běžci, kteří si předávají pomyslný kolík, tak jak přicházejí a odcházejí jejich děti. V současné době jsou mezi aktivními členy stále i rodiče novopečených středoškoláků, kterým tímto nesmírně děkuji. Naše řady rozšířili rodiče letošních prvňáčků, ale stále je nás málo na všechny aktivity, které Klub pořádá. Pojďte s námi pokračovat! Příští školní rok to bude KULATÉ. Bylo by velmi smutné, kdyby to celé skončilo jen pro možnou obavu, že „je to moc časově náročné“, že „to však vyřeší někdo jiný“, že „přece pošlu peníze a to stačí“. Na škole je přibližně 600 žáků, to je cca 1000 rodičů. V Klubu je v současné době 13 aktivních členů (z toho 5 letos končí). Tak přijďte a pomozte tu „dvacítku“ znásobit!

Neváhejte nás kontaktovat. Rádi odpovíme na vaše dotazy ohledně dosavadního fungování Klubu.

Členství

Členem Klubu rodičů může být každý rodič, zákonný zástupce dítěte studujícího na škole, přítel školy nebo sponzor.
Má právo být zvolen do orgánů sdružení a aktivně se spolupodílet
na činnosti sdružení, vyjadřovat své názory, náměty a připomínky.

Cíl Klubu rodičů

• podporovat rozvoj dalšího vzdělávání včetně zájmové činnosti
  • sjednocovat vzdělávací působení rodiny a školy
  • vytvářet podmínky pro vzájemnou spolupráci a podporu mezi rodiči